Krajská hygienická stanice

Plzeňského kraje se sídlem v Plzni

pdf PDF

Vzhledem k dotazům týkajících se pracovních kontaktů s řidiči kamiónů cestujících po Itálii:

  1. Zvážit, zda je cesta do provincií Lombardie a Benátsko nezbytně nutná – kromě přímého zdravotního rizika nelze vyloučit, že řidič, kvůli opatřením v Itálii, zde zůstane v karanténě.
  2. Ministerstvo zahraničí akcentuje, že nakažení se vyskytují rovněž v regionech Piemont (Turín), Trentino Alto Adige (Trento a Alpy), Emilia Romagna (Bologna) a Lazio (Řím). Resort proto také upozorňuje na nutnost dodržování základních hygienických pravidel, jako často a důkladně si mýt ruce, nedotýkat se obličeje a vyhýbat se místům s větší koncentrací osob.
  3. Užitečná je registrace v sytému Drozd MZV
  4. Po návratu by řidič, který navštívil 2 nejvíce postižené provincie (platnost 26.2.2020), měl zůstat ve 14denní domácí izolaci, při objevení se příznaků jako kašel, teplota, potíže s dýcháním by měl vyhledat ošetření na ambulanci Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny ve FN Plzeň, převoz po zavolání tel. Č. 155
  5. Z uvedeného vyplývá, že spoluzaměstnanci by se po vykládce neměli setkat s někým, kdo se vrací z rizikové oblasti. Na místě je dodržování osobní hygieny s častějším mytím rukou a příp. použití dezinfekčních prostředků s min. obsahem 70% alkoholu.

Tato doporučení lze využít i při dotazech souvisejících s lyžováním, resp. soukromou návštěvou Itálie. Situace se neustále mění, obdobná situace jako v Itálii se může objevit i v dalších evropských zemích.

 

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje se sídlem v Plzni